الگوهای چنگال اندروز


blog_image

کامران جعفرقلی

جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷

در این نوشته میخواهم در مورد چند الگوی مهم چنگال اندروز توضیح بدهم:


همانطور که میدانید چنگال های متفاوتی میتوان در هر چارت ترسیم نمود و اینکه از کدام یک بهره ببریم بستگی به موارد مختلفی دارد که برای این منظور توصیه میکنم مطالب پکیج نیوتنی را مرور نمایید.
یکی از این موارد کمک گرفتن از الگوهای پرایس اکشنی میباشد که قیمت در مواجهه با خطوط از خود ایجاد میکند و در اینجا به بررسی 4 الگوی معروف چنگال اندروز میپردازیم:

 

الگوی تست ریتست:
قویترین پترن برای اینکه بازار به ما نشان دهد خط میاین ما را شناخته است و معامله گران در آن لحظه نسبت به خط ما واکنش مناسب داشته اند.
از این پترن برای ستاپ مدین لاین(بطور کامل در پکیح آموزشی در مورد آن توضیح داده شده) استفاده میکنیم.

بعد از این پترن انتظار منطقی ما تکمیل سیکل و برتری نیروی ری اکشن mlh نسبت به حرکت bc میباشد.الگوی بک تست:
الگوی معروف دیگر الگوی بک تست میباشد که از قانون 3 اندروز نتیجه میشود(قیمت بعد از عبور از خطوط بیشتر موتقع آنها را بک تست مینماید)
این پترن نیز به ما میگوید که بازار خط ترسیمی مارا شناخته است.

 

تکنیک های ترید فراوانی با این پترن داریم و در قسمت ویژه سایت آن ها را مطرح خواهیم نمود.(مانند تکنیک lazy z)
 
الگوی گپ:
در این الگو بازار بعد از رسیدن به خط از روی آن گپ میزند.این مورد به ما میگوید که قدرت روند جاری زیاد است و انتظار ادامه حرکت را داشته باشیم.

(قانون 2  اندروز میگوید قیمت در مواجهه با خط میانی یا از آن عبور میکند(با گپ یا زوم) یا ریورس میکند و این پترن میتواند نشانه از حالت ادامه حرکتی باشد)


 

الگوی زوم :
در این پترن که همان کندل مارابوزو میباشد،خط با قدرت میشکند و این مورد نیز مشابه گپ میباشد(بزودی آموزش کامل هیدن گپ ها و بکتست را بحث خواهیم کرد و از این میله ها استفاده زیادی خواهیم نمود)

با دیدن این الگو نیز بدانید انرژی حرکت همچنان زیاد میباشد و انتظار منطقی رسیدن خط موازی دورتر است.

نویسنده: کامران جعفرقلی

 

مطالب مرتبط

مطالب بیشتری در این زمینه مشاهده نمایید


blog_1

آیا چنگال اندروز امروزه نیز میتواند ابزار مفیدی باشد؟

کامران جعفرقلی

آیا چنگال اندروز امروزه نیز میتواند ابزار مفیدی باشد؟ سالها از ابداع خط میانی(چنگال اندروز) توسط دکتر آلن هال اندروز گذشته است. همانطور که همگی میدانیم بازار های مالی روز به روز…
blog_2

چنگال و الگوهای هارمونیک

علی احمدی

پس از دیدن کاربرد چنگال اندروز در بازار ایران این بار با یکی دیگر از جلوه های چنگال اندروز آشنا میشویم. الگوهای تکرار شونده یا هارمونیک که اساس آن بر مبنای…
blog_3

پیدا کردن ارتعاشات خوب می تواند منجر به سودهای بزرگی گردد.

فرزاد شیبانی

سالهای تحصیل من در دپارتمان فیزیک دانشگاه شیکاگو به من آموخت که همه اجزای هستی با انرژی مرتعش می شوند. هنگامی که من از خط میانی برای یافتن مسیر احتمالی…
blog_4

قوانین پنج گانه چنگال اندروز

کامران جعفرقلی

 دکتر اندروز قوانینی را برای چنگال اندروز(خط میانی) ذکر کرده است که به کمک این قوانین میتوانیم از چنگال اندروز به بهترین شکل استفاده نماییم و پیشبینی خوبی از مسیر…

نظرات شما

نظر شما چیست؟ آن را با ما در میان بگذارید!