اصلاح اندیکاتورهای محبوب


blog_image

هانیه عظیم زادگان

جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸

می‌خواهیم به اندیکاتوری بپردازیم که بسیاری از معامله‌گران آن را به عنوان «تقاطع طلایی» می‌شناسند.  تقاطع طلایی زمانی روی می‌دهد که میانگین متحرک 50 روزه، بالای میانگین متحرک 200روزه حرکت کند. در این حالت، قیمت بالای میانگین متحرک 50 روزه حرکت خواهد کرد که نشان‌دهنده‌ی یک روند قوی است.

بسیاری از معامله‌گران متوجه شده‌اند که قیمت بر روی میانگین متحرک 50 روزه اصلاح می‌شود یعنی جایی که روی آن بانس کرده است.

همچنین این نکته در روند نزولی هم به همین صورت عمل می‌کند که در چارت زیر (Newmont Mining) قابل مشاهده است.

همان‌طور که در چارت بالا مشاهده می‌کنید،  Newmont Mining روند نزولی دارد و قیمت بالا رفته و نزدیک به میانگین متحرک 50 روزه برخورد کرده و برگشته است.

زمانی که اصلاح قیمت صورت می‌گیرد و تا حد کافی به سمت میانگین متحرک برمی‌گردد ، انتظار می‌رود برگشت قیمت بیش از 15 تا 50 درصد باشد.  

بنابراین استفاده از میانگین متحرک می‌تواند به عنوان اندیکاتور اولیه جهت بررسی مفید باشد. بعد از آن، می‌توان از اندیکاتور اندروز استفاده کرد تا با تعیین خطوط هندسی ، دریابیم در چه جایی قیمت معکوس می‌شود و یا ادامه می‌یابد.

اندیکتور اور اندورز (Andrews Ore) در نوشته‌های آلن اندروز  در ماه مارس، سال 1974 وجود دارد که نسبتا اندیکاتوری ناشناخته‌ای است. منبع علم هندسه  بازار آلن هال اندروز چیست؟ این سوال همراه با جزییات بیشتر در کتاب دیگری بیان شده است.

اگر ترجیح می‌دهید که با استفاده از روند وارد معامله شوید، میانگین متحرک ابزار مفیدی برایتان خواهد بود.

در چارت بالا، (NEM) روند نزولی دارد که با استفاده از دو میانگین متحرک که در ابتدای فصل ذکر شده، مورد بررسی قرار گرفته است.

قیمت Newmont mining به سمت خط واکنش (reaction line) می‌رود و برمی گردد. همان طور که مشاهده می‌کنید بعد از این که قیمت، خط واکنش را شکست، به روند نزولی خود تا 20% قیمت ادامه داده است. این یک مثال عالی است.

اگر از روش قدرتمند روند استفاده کرده‌اید، نقطه‌ی ورود، قبل از شکست قیمت به زیر خط خواهد بود.

چارت بالا (TD) روند میانگین متحرک و خطوط کنش و واکنش (قوانین حرکتی نیوتن) را نشان می‌دهد. توجه داشته باشید هر زمانی که قیمت به خطوط واکنش پولبک کرده، برگشته و به روند خود ادامه داده است.

و در آخر، مثال سوم ترکیبی از روش کنش و واکنش با اندیکاتور روند میانگین متحرک است. همان طور که مشاهده می‌کنید قیمت به سمت خط R2 رفته و قبل از این که سیر صعودی خود را شروع کند، در خط حمایتی R1 قرار گرفته است.

چارت بالا (TD) نشان می‌دهد که قیمت دوباره از خط R2 به عنوان مهمترین خط روند برای توجه معامله‌گر استفاده کرده است. همین مورد، در پایین‌ترین برگشت قیمت خط R2 روی داده است. این مساله در نقاط مهم برگشتی، غیرمعمول نیست.

کدام خط واکنش به عنوان مهمترین خط در نظر گرفته شده است؟ خط R2.

مترجم: هانیه عظیم زادگان

 

مطالب مرتبط

مطالب بیشتری در این زمینه مشاهده نمایید


blog_1

استراتژی چنگال اندروز

محمدرضا هنرمند

مطلب حاضر تهیه شده یکی از اعضای باشگاه نیوتنی در مورد روش نیوتونی می باشد. در این مطلب قصد داریم تا با بررسی و تحلیل نمودار USD/JPY در تایم فریم…
blog_2

استفاده صحیح از ابزار

کامران جعفرقلی

استفاده صحیح از ابزار یکی از موارد بسیار مهم در تحلیل تکنیکال این هستش که با هدف مشخص و شناخت صحیح موارد اصلی و بیس از ابزار استفاده کنیم. برای…
blog_3

آسترولوژی

خاطره نیکویی

آسترولوژی یا ستاره شناسی چیست؟آسترولوژی مطالعه ،تحقیق و بررسی حرکات سیارات و ستاره ها و تاثیر آنها بر وقایع روی زمین و انسانهاست.(در بازار های مالی هم انسان ها مشغول…
blog_4

تاریخچه مختصری از هندسه

فرزاد شیبانی

شاید جمله هندسه از مصر آغاز شد سخن گزافی نبوده باشد. پیش از پیدایش فیلسوفان مهندس یونان، انها هندسه ای را آموخته بودند که آنها را بر تارک تاریخ هندسه…

نظرات شما

نظر شما چیست؟ آن را با ما در میان بگذارید!


نظرات کاربران


farzad sheibani(1398/03/31)
مدیریت سایت
عالی بود.