از معامله خود برای افزایش سودتان بگذرید!


blog_image

فرزاد شیبانی

دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷

با خواندن تیتر آیا شما فکر می کنید که من به شما پیشنهاد یک تعطیلات را می دهم ؟

نه ، اصلا این طور نیست . تقریبا همه معامله گران که به نمودار ارزها  و سهام و آتی نگاه می کنند از نمودار بر اساس زمان استفاده می کنند . در محور عمودی و سمت راست نمودار قیمت و در پایین محور افقی معمولا تاریخ و زمان را نشان می دهد . غالبا 99 درصد معامله گران بر اساس زمان و قیمت معامله می کنند اما من به شما راهی دیگر برای معامله در بازار نشان خواهم داد که معامبات سود آورتری انجام دهید که تعداد کمی از معامبه گران اینطور به بازار نگاه می کنند .

بیایید شروع کنیم به نگاه کردن به هر دو نمودار کنار هم

چندین سال پیش ، بعد از اینکه معاملات آنلاین ایجاد شد ، یکی از دوستان خوب من برای من نمودار اوراق قرضه 30 ساله را فرستاد . او تعدادی از تیک هایی که در معاملات روزانه در طی یک دوره 2 ساله اتفاق افتاده بود  را  بررسی کرد و سپس متوسط آن را پیدا کرد . 352 تیک در نمودار اوراق قرضه 30 ساله در تایم 15 دقیقه اتفاق افتاده بود . او همچنین نسبت له دید 15 دقیقه شروع به دیدن نمودار 352 تیک در هر بار کرد .

بعد از مطالعه این نمودار ، من متوجه شدم که او دارد فقط در قسمت روزانه اوراق قرضه نمودار کشی می کند . بنابراین من سعی می کنم که معاملات شبانه را اضافه کنم . بنابراین این نمودار جدید بر اساس زمان نمی باشد .  وقتی من شروع به دیدن پتانسیل واقعی این نمودارها می کنم ، نگاه به چارت سمت چپ شما می توانید وقتی قیمت به آرامی پایین می آید ببینید . این رانش به سمت راست نمودار حتی اگر چه هیچ اتفاقی در بازار نیافتاده است ، این حالت پیش می آید . چون برنامه نمودارها  بر اساس بارهای 15 دقیقه ای می باشد . دقیقا شبیه کار ساعت حتی اگر بازار بمیرد . این رانش یا انحراف نمودار و خراب شدن بیشتر همه انواع نشان دهنده ها و خطوط است . در واقع ، نمودار های زمانی خیلی نوسان دارد و سیگنالهای اشتباهب را تولید می کند . صرفا به دلیل زمان راهپیمایی است . چطور می توانید شما از این سیگنالهای اشتباه و رانش ها دور باشید . شما می توانید به نمودار که بر اساس قیمت و چیزهای غیر از زمان است نگاه کنید . با این روش ، فریب نخورید : خط میانی چنگال در هر نمودار از سقف به کف کشیده می شود . بیایید بر گردید به  CME  یورو فارکس و به تکنیک های نمودار بر اساس زمان استفاده کنیم .

یکبار دیگر شما می توانید ببینید که حتی این در خط میانی چنگال از پیوت های یکسان کشیده شده است . نمودار بر اساس زمان روی سمت چپی از کشیدن قیمت : نکته اینکه چطور به سرعت قیمت به بیرون خط میانی حرکت می کند . هنوز خط میانی روی نمودار بر مبنای غیر زمانی روی سمت راستی باقی ماند و بعضی از سیگنالهای قابل معامله را می دهد .

این نمودار در سمت راست از 8 تیک ساخته شده است . این به معنی این است که هر بار از بالا به پایین اندازه گیری می شود که 8 تیک در ارتفاع دارد . هر بار قیمت یک تیک بالا یا پایین 8 تیک متداول ، یک بار جدید شروع می شود . من دارم پیدا می کنم که 8 تیک به من سیگنال کافی برای روند معامله  در بیشتر آتی های متداول بدون تولید نوسان می دهد . شما می توانید تمرین کنید با میانگین های مختلف که یک بار 8 تیک در یک امتحان به شما می دهد .

حالا بیایید ببینیم در شاخص mini s&p CME  آتی و نمودار مورد علاقه من در بازار

به این دو چارت نگاه کنید ، شما می توانید ببینید که هر خط میانی ( چنگال ) روی هر چارت کشیده شده است از پیوت های یکسان ، نمودار 15 دقیقه در سمت چپ هیچ فرصت ورودی نمی دهد در حالی که نمودار در سمت راست می دهد 2 نقطه جذاب برای فرصت فروش و همچنین به شما یک اندازه گیری خوب از جایی که سود به شما در موقعیت های کوچک پر پتانسیل را می دهد .

نمودار سمت راست خیلی جذاب است چون این به معنای واقعی کلمه مجموعه ای از قیمت و حجم و معامله گران است که در آن سال سعی کردند که یک راه سودمندی برای ثبت حجم با معامله هاشون پیدا کنند .

این نوع از نمودارها نشان می دهد که بارها شامل 10000 معامله ثبت شده به صورت الکترونیکی است  .

نوع خیلی سودمند دیگر از نمودارهای غیر زمانی در شاخص S&P نمودار 2000 تیک می باشد . جایی که هر بار شامل 2000 تیک است . یادآوری اینکه یک تیک  یک معامله ثبت شده چون وجود دارد یک حجم مشخص مرتبط با بالا و پایین رفتن هر تیک قیمت زمان ، قیمت به بالا می رود اگر 55 معامله ثبت شده در هر بار باشد . برای یک تیک نمودار معامله بر اساس بار ، یک تیک وجود دارد و برای یک حجم نمودار بر اساس بار 55 معامله ثبت شده که بک بار حجم را پر می کند . که این در برنامه مشخص شده است .

بنابراین 3 نوع مختلف از نمودار وجود دارد که شما می توانید  برای معاملات استفاده کنید و خطوط کف را بهبود می دهد . من معمولا این نوع مکودار ها را که معاملات بیشتری در آن وجود دارد و قابل اعتماد بیشتری هستند را پیدا می کنم اما بیشتر از این توضیح نمی دهم ، یک ماهه انها را امتحان کنید یا می توانید نمودار غیر زمانی پدر بزرگ را امتحان کنید . نقطه و شکل نمودار ، و اگر شما معامله گر سهام یا  ETF هستید این ساده است که یک نمودار فرکانس براساس حجم پیدا کنید و متوسط معاملات حجم روزانه در سهام را پیدا کنید که شما از آنها پیروی می کنید و سپس با مدل ریاضی ساده برای پیدا کردن اینکه چطور بعضی از سهام ها معمولاً در 1 یا 5 یا 15 دقیقه متوسط در  طول روز معامله می شود انجام می دهد و سپس نمودار بر اساس حجم را با سایز بار حجم هماهنگ کنید و سعی کنید دستتان در زمان تا از معاملاتتان امتحان کنید  .

مطالب مرتبط

مطالب بیشتری در این زمینه مشاهده نمایید


blog_1

تکنیک های پیوت یابی

سعید نیک اختر

به نقاط چرخش قیمت در چارت پیوت گفته میشود. شاید یکی از نکات خیلی مهم در هر چارتی که بررسی میکنیم پیدا کردن پیووتهای ماژور(اصلی) برای اون تایم باشه. در تحلیل تکنیکال…
blog_2

مقاله چهارچوب حرکت قیمت از تیموتی مورگ

کامران جعفرقلی

در این مقاله ارزشمند که  ترجمه آن را فرزاد شیبانی عزیز انجام داده است،تیموتی مورگ معامله گر برجسته به توضیح رنج های قیمتی و فریم بندی برای ترید بهتر و…
blog_3

معرفی سایت TBBA.CO

مجموعه تحلیل بازار بورس و ارز

معرفی سایت TBBA.CO پس از کسب تجارب گوناگون در زمینه بازارهای مالی بورس و ارز بر آن شدیم تا تجربیات خویش را به هموطنان عزیزمان انتقال دهیم. تحلیل بازار بورس و ارز…
blog_4

استراتژی معاملاتی پرایس اکشن (قسمت اول)

سعید نیک اختر

در جهان مالی و در هر کسب و کار، قیمت چیزی است که همه چیز را تعیین می کند. بازار جهاانی ارز از این امر مستثنی نیست. پرایس اکشن یکی…

نظرات شما

نظر شما چیست؟ آن را با ما در میان بگذارید!


نظرات کاربران


farzad sheibani
(1397/12/11)
مرسی کامران جان. البته نوع دیگری هم داریم که به تعداد معاملات بستگی دارد و در چارتهای اوراق قرضه و بازار سهام کاربرد دارند. متاسفانه مطلب در این مورد بسیار کم است و مجموع تحلیل بازار بورس و ارز این مطالب را به صورت گسترده تری پوشش خواهد داد
jalali
(1397/12/07)
مرسی استاد متوجه شدم
Admin
(1397/12/07)
برای درک بهتر این مقاله به مقاله رنج بار مراجعه کنید
Admin
(1397/12/07)
سلام با اجازه فرزاد جان:
در بازار فارکس کوچکترین واحد تغییرات پوینت(point) هستش 0.0000x
(pip(point in prcentage : کوچکترین واحد تغییر عدد دوم هستش 0.000x0
دقت کنید پیپ 10 برابر پوینت هستش
tick(تیک): مشابه پیپ هستش 0.000x0

تعاریفی که ذکر شد برای بازاره فارکسه و این موارد در مارکت های مختلف فرق داره
jalali
(1397/12/07)
سلام مرسی از ترجمه شما و زحماتتون.منظور از تیک چیه؟