تاثیرات ماه بر ذهن معامله گران در بازارهای مالی


blog_image

خاطره نیکویی

سه‌شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

 

ماه تنها قمر طبیعی سیارهء زمین و پنجمین قمر طبیعی بزرگ در منظومه خورشیدی در میان ۱۷۳ ماه موجود در این منظومه است. 

گرانش(جاذبه) ماه باعث به‌وجود آمدن جزر و مد آب‌های کره زمین می‌شود و گرانش کره ماه هم‌چنین باعث با ثبات ماندن محور گردش زمین به ‌دور خود می‌شود که در صورت عدم وجود ماه، انحراف محوری زمین مرتبا تغییر می‌کرد و این امر باعث آشفته شدن آب و هوا و فصل‌ها در زمین می‌شد. 

مشخصات کلی ماه در بین سایر اجرام فلکی موقعیت خاصی دارد.  به همین جهت غالبا آنرا به عنوان یک سیاره گروه خاکی و مجموعه ماه-زمین را به عنوان یک سیاره دو تایی در نظر می گیرند. 

قدرت جاذبه ی ماه به همان شیوه ایی که باعث وقوع جزر و مد دریاها می شود، روی مایعات درون بدن به ویژه خون تاثیر می گذارد. در واقع ماه کامل باعث افزایش قطر داخلی مویرگها می شود. به این ترتیب خون بهتر جریان می یابد و مواد مغذی لازم برای سلولها بهتر تامین می شود. 

سلامت ذهن بستگی به این دارد که خون در مغز ،بخش های خودکار مغز وپوست سر به خوبی جریان داشته باشد تا مواد مغذی کافی به سلولها برسد.

 

باید بگوییم که بدن انسان از ۶۰ الی ۸۰ درصد آب تشکیل شده است و امروزه تقریبا همه ی محققان و دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که سلولهای بدن با پدیده ی «میکرو جزر و مد های درونی» مواجه اند که بر اثر قدرت جاذبه ی ماه رخ میدهد و این جزر و مدها در زمانی که قرص ماه کامل است با قدرت بیشتری اتفاق میافتد. 

بر اساس نتایج یک پژوهش آمریکایی که در سال ۱۹۹۵ در دانشگاه نوول اورلئان انجام گرفت، ۸۱ درصد دست اندرکاران سلامت روان بر این باورند که گردش ماه روی رفتار انسانها نیز تاثیر میگذارد.

اثر مغناطیسی ماه زمان ماه کامل در عده ای  می تواند به عنوان یک زمان ناخوشایند احساس شود، که موجب رفتار غیرمتعارف، تنش و یا خستگی می شود.در حالیکه ماه نو می تواند باعث اضطراب کمتر،درصد خلاقیت بالاتر و حس ایجاد فرصت بیشتر گردد.

همانطور که میبینیم زمانهای متفاوت گردش ماه به دور زمین می تواند تاثیرات متفاوتی بر روی بدن انسان و در نتیجه رفتار او داشته باشد.مقدار اضطراب ،تنش و خستگی بر روی میزان خواب انسان تاثیر مستقیم میگذارد و این روند زنجیروار بر تصمیمات سرمایه گذاران که گردانندگان بازارهای مالی هستند اثر میگذارد.با رصد بازارهای جهانی در زمانهای متفاوت گردش ماه به دور زمین،میتوان اثرات این سیاره را مشاهده کرد.

نویسنده: خاطره نیکویی مشاور بازار مالی و مدیر مجموعه ونوس مورگان


کاری از تیم تحلیل بازار بورس و ارز

 

مطالب مرتبط

مطالب بیشتری در این زمینه مشاهده نمایید


blog_1

ستاپ عمل عکس العمل تیموتی مورگ(ترجمه)

کامران جعفرقلی

در این نوشته ارزشمند که ترجمه آن را فرزاد شیبانی عزیز انجام داده است،تیموتی مورگ معامله گر بزرگ بازار های مالی به بیان ستاپ عمل عکس العمل معروف خود میپردازد…
blog_2

میانگین های متحرک و روش معامله کردن با آنها

سعید نیک اختر

میانگین متحرک چیست؟ در دنیای تحلیل تکنیکال ، اصطلاحات،اندیکاتورها ، اسیلاتورها و متدولوژی های مختلفی وجود دارد که هر کدام مهارت خاصی را برای کار کردن میطلبد. در اینجا، ما…
blog_3

خصوصیات شخصیتی افراد موفق

علی احمدی

خصوصیات شخصیتی افراد موفق تعریف افراد از موفقیت امری کاملا شخصی است، اما احتمالا شامل مواردی همچون استقلال مالی، ارتباطات احساسی موفق، تحصیلات عالی و شغلی مناسب خواهد بود. همه…
blog_4

سلب مسئولیت سایت تحلیل بازار بورس و ارز

مجموعه تحلیل بازار بورس و ارز

افشای ریسک بازار های مالی با سلام خدمت همراهان سایت تحلیل بازار بورس و ارز امروز میخواستیم در مورد یک موضوع مهم در بازار های مالی صحبت کنیم و اون…

نظرات شما

نظر شما چیست؟ آن را با ما در میان بگذارید!