تاثیرات ماه بر ذهن معامله گران در بازارهای مالی


blog_image

خاطره نیکویی

سه‌شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

 

ماه تنها قمر طبیعی سیارهء زمین و پنجمین قمر طبیعی بزرگ در منظومه خورشیدی در میان ۱۷۳ ماه موجود در این منظومه است. 

گرانش(جاذبه) ماه باعث به‌وجود آمدن جزر و مد آب‌های کره زمین می‌شود و گرانش کره ماه هم‌چنین باعث با ثبات ماندن محور گردش زمین به ‌دور خود می‌شود که در صورت عدم وجود ماه، انحراف محوری زمین مرتبا تغییر می‌کرد و این امر باعث آشفته شدن آب و هوا و فصل‌ها در زمین می‌شد. 

مشخصات کلی ماه در بین سایر اجرام فلکی موقعیت خاصی دارد.  به همین جهت غالبا آنرا به عنوان یک سیاره گروه خاکی و مجموعه ماه-زمین را به عنوان یک سیاره دو تایی در نظر می گیرند. 

قدرت جاذبه ی ماه به همان شیوه ایی که باعث وقوع جزر و مد دریاها می شود، روی مایعات درون بدن به ویژه خون تاثیر می گذارد. در واقع ماه کامل باعث افزایش قطر داخلی مویرگها می شود. به این ترتیب خون بهتر جریان می یابد و مواد مغذی لازم برای سلولها بهتر تامین می شود. 

سلامت ذهن بستگی به این دارد که خون در مغز ،بخش های خودکار مغز وپوست سر به خوبی جریان داشته باشد تا مواد مغذی کافی به سلولها برسد.

 

باید بگوییم که بدن انسان از ۶۰ الی ۸۰ درصد آب تشکیل شده است و امروزه تقریبا همه ی محققان و دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که سلولهای بدن با پدیده ی «میکرو جزر و مد های درونی» مواجه اند که بر اثر قدرت جاذبه ی ماه رخ میدهد و این جزر و مدها در زمانی که قرص ماه کامل است با قدرت بیشتری اتفاق میافتد. 

بر اساس نتایج یک پژوهش آمریکایی که در سال ۱۹۹۵ در دانشگاه نوول اورلئان انجام گرفت، ۸۱ درصد دست اندرکاران سلامت روان بر این باورند که گردش ماه روی رفتار انسانها نیز تاثیر میگذارد.

اثر مغناطیسی ماه زمان ماه کامل در عده ای  می تواند به عنوان یک زمان ناخوشایند احساس شود، که موجب رفتار غیرمتعارف، تنش و یا خستگی می شود.در حالیکه ماه نو می تواند باعث اضطراب کمتر،درصد خلاقیت بالاتر و حس ایجاد فرصت بیشتر گردد.

همانطور که میبینیم زمانهای متفاوت گردش ماه به دور زمین می تواند تاثیرات متفاوتی بر روی بدن انسان و در نتیجه رفتار او داشته باشد.مقدار اضطراب ،تنش و خستگی بر روی میزان خواب انسان تاثیر مستقیم میگذارد و این روند زنجیروار بر تصمیمات سرمایه گذاران که گردانندگان بازارهای مالی هستند اثر میگذارد.با رصد بازارهای جهانی در زمانهای متفاوت گردش ماه به دور زمین،میتوان اثرات این سیاره را مشاهده کرد.

نویسنده: خاطره نیکویی مشاور بازار مالی و مدیر مجموعه ونوس مورگان


کاری از تیم تحلیل بازار بورس و ارز

 

مطالب مرتبط

مطالب بیشتری در این زمینه مشاهده نمایید


blog_1

5 تفاوت بین سرمایه گزاری و معامله گری

سعید نیک اختر

سرمایه گذاری و معامله گری دو روش بسیار متفاوت برای سود در بازارهای مالی است. هدف سرمایه گذاری این است که به تدریج ثروت را طی یک دوره زمانی طولانی…
blog_2

مشخص کردن سویینگ های سقف و کف

کامران جعفرقلی

در این نوشته ارزشمند که ترجمه آن توسط فرزاد شیبانی عزیز صورت گرفته است، تیموتی مورگ به توضیح سویینگ های سقف و کف میپردازد. به گفته تیموتی مورگ از مهمترین…
blog_3

5 نکته ضروری برای سرمایه گذاری در بازار سهام

سعید نیک اختر

خرید سهام سخت نیست.نکته چالش برانگیز این است که شرکتهایی را انتخاب کنید که به طور مداوم بازار سهام را شکست دهند.این چیزی است که اکثر مردم نمیتوانند انجام دهند،…
blog_4

تفاوت های میان قمار و سرمایه گذاری

علی احمدی

قمار قِمار یا قماربازی نوعی بازی است که در آن شرط می‌شود بازنده مالی را به برنده پرداخت کند. همه فقها می‌گویند قمار حرام است؛ البته شرط‌بندی در مسابقات سوارکاری،…

نظرات شما

نظر شما چیست؟ آن را با ما در میان بگذارید!