نگرش نیوتنی در بازار مالی چیست؟


blog_image

کامران جعفرقلی

دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷

در این دیدگاه ما بازار مالی را با تجزیه و تحلیل امواج جنبشی و ری اکشن و نیروهای عمل عکس العملی که از طرف خریداران و فروشنده ها به قیمت وارد میشود و آن را جابجا میکند بررسی میکنیم.
اجازه دهید به نحو دیگر بیان کنم:


وقتی ما به جسمی نیرو وارد میکنیم آن جسم در جهت نیرو شروع به حرکت میکند، همین وضعیت برای قیمت نیز صادق است و اگر خریدار نیروی مثبت به قیمت وارد کند قیمت افزایش و اگر فروشنده نیروی منفی به قیمت وارد نماید قیمت کاهش میابد.
قانون اول نیوتن: طبق این قانون انتظار پایداری حرکتی را از قیمت داریم(یعنی اگر بالا میرود انتظار داریم که همیشه بالا برود) مگر آنکه نیرویی مخالف به آن وارد شود.

طبق این اصل میتوانیم انتظار داشته باشیم اگر برایند نیروهای قبلی به فرض منفی بوده (روند اصلی نزولی بوده) این مورد همچنان پایدار باشد.

 قانون دوم: قیمت در جهت نیروی وارده شتاب میگیرد(F=MA)
از این اصل و رابطه مستقیمی که بین شتاب حرکت و نیروی وارده وجود دارد میتوانیم نتیجه بگیریم که اگر شتاب حرکت کاهش یابد(این مورد به راحتی با چشم قابل تشخیص است)  نیروی در جهت هم کاهش یافتهقانون سوم:
مشهورترین قانون نیوتن که میگوید برای هر عمل عکس العملی در خلاف جهت وجود دارد.
طبق این قانون میتوانیم انتظار داشته باشیم اگر به فرض نیروی مثبتی (به هر اندازه) به قیمت وارد شده باشد، نیروی منفی نیز به همان اندازه در  خلاف جهت قبلی داشته باشیم.

 

با کمک گرفتن از این اصول و همینطور ابزار نیوتنی(خط میانی،اکشن ری اکشن لاین،mplو...) میتوانیم ستاپ های مناسب معاملاتی را طراحی نماییم.

نویسنده: کامران جعفرقلی
محقق متد نیوتنی و اندروز
 

مطالب مرتبط

مطالب بیشتری در این زمینه مشاهده نمایید


blog_1

راجر بابسون مهندسی که عمرش را صرف جاذبه کرد

مجموعه تحلیل بازار بورس و ارز

این ویدیو مربوط به فردیست که بیشتر افراد امروزه او را بخاطر بنیانگزاری دانشگاه بابسون در ایالت ماساچوست آمریکا میشناسند. مردی که در زمان رکود اقتصادی معروف آمریکا (1929-1939) ،…
blog_2

قوانین حرکت نیوتن

کامران جعفرقلی

در این ویدیو قوانین 3 گانه ایساک نیوتن توضیح داده شده است. این 3 قانون ساده به ما درک بهتری از محیط اطراف و همینطور علت حرکت اجسام و عامل…
blog_3

تکمیل سیکل و حجم نوشته کامران جعفرقلی

کامران جعفرقلی

به نام خدا مهمترین نکته برای معامله گران متد نیوتنی این هستش که به تکمیل سیکل(تکمیل پولبک) دقت نمایند. خیلی از اوقات کندلی که سیکل را تکمیل میکند پر حجم…
blog_4

آیا ترید با گوشی همراه خوب است؟

کامران جعفرقلی

بسیاری از معامله گران نرم افزار های ترید گوشی مانند متاتریدر را در تلفن های همراه خود موجود دارند و در همه جا از آن برای معاملات خود بهره میبرند…

نظرات شما

نظر شما چیست؟ آن را با ما در میان بگذارید!