تیموتی مورگ ؛ افسانه ای در معامله گری


blog_image

هادی دیندار

چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷

 

تیموتی مورگ در هجدهم ژانویه 1952 در یک خانواده مسیحی سفید پوست آمریکایی بدنیا آمده است.هم اکنون او 61 سال سن دارد و در Prescott   آریزونا زندگی میکند و قبلا در riverwoods , winnteka زندگی میکرده است .گاهی اوقات او را به اسم تیم مورگ هم نام میبرند .او اکنون در آکادمی marketgeometry  به عنوان رییس و موسس مشغول بکار است.

مورگ فارق التحصیل دانشگاه شیکاگو می باشد . اودر سال 1980 ازدواج کرده است و درآمد خود را حدودا 100 تا 150 هزار دلار  اظهار کرده است.
تیموتی مورگ از شاگردان موفق استاد اندروز است که بعد از دکتر اندروز  تلاش زیادی برای معرفی و گسترش  این متد نیوتونی انجام داده اند .مورگ علاوه بر اینکه یک معامله گر بزرگ و موفق میباشد یک  نویسنده ، مدرس و مربی حرفه ای نیز میباشد که نویسنده کتاب های مهمی مثل  " معامله گری با خط میانی " و " نقشه برداری  از بازار " میباشند. در این کتاب ها  سعی در گسترش قانون سوم نیوتن شده است تا معامله گران بتوانند با خطوط میانی دکتر اندروز  و نحوه درست نقشه برداری  از بازار آشنا بشوند . البته سبکی که آقای تیموتی مورگ  استفاده میکنند یک سبک شخصی هست و  سعی شده به شکل ایده آل قانون عمل-عکس العمل  مورد استفاده قرار بگیرد.
پرفسور تیموتی مورگ در این 35 سال معامله گری حرفه ای خود صاحب یک  شرکت خصوصی  مدیریت پول و سرمایه بنام  Blackstone Capital هم میباشد که برای چندین شرکت بزرگ اوراق بهادار  در داخل و خارج آمریکا  مشاوره برای سبد گردانی  انجام میدهند.

در  دهه 1980-1990 موفق به آموزش  معامله گرانی  برای موسسات  بزرگی مثل  jp morgan   و  golden sachs  شده است.  او یکی از  بهترین و بزرگترین معامله گران بازار  ارز که موقعیت های معامله چند ملیارد دلاری  را انجام میدهد .
همانطور که بالا گفته شد  علاوه بر معامله گری حرفه ای خود  یک مربی بسیار حرفه ای است  که توانسته در یک گروه صد نفره از معامله گران موفق CBOT , CME    را آنلاین آموزش دهد.
استاد تیموتی مورگ  سخنران ثابت نمایشگاه ها برتری  است که در حوزه معامله گری در سراسر دنیا برگزار میشود. همیچنین وی  نویسنده مقاله های  مهمی برای وبسایت بزرگ moneyshow  و همچین یک نویسنده ستون ثابت در  msn  است که بصورت هفتگی  در آن مطالب خود را به اشتراک میگذارد .

یکی از معروفترین پیش بینی های مورگ در یکی از نمایشگاه برگزار شده در لاس وگاس آمریکا بود که توانسته بود سقوط شاخص بازار بورس آمریکا را پیش بینی کند . بعد از این  پیش بینی دقیق که اتفاق افتاد توجهات بسیاری را در سراسر دنیا به خود جلب کرد . ( بی جهت نیست که او  را بزرگترین معامله گر فارکس میشناسند ).

مطالب مرتبط

مطالب بیشتری در این زمینه مشاهده نمایید


blog_1

هدف مجموعه تحلیل بازار بورس و ارز

کامران جعفرقلی

همانطور که میدانید سبک‌ها و شیوه های گوناگونی برای آنالیز بازار وجود دارد. هدف تیم‌تحلیل بازار بورس و ارز آموزش سیگنال گرفتن از اندیکاتورها نیست!! هدف یادگیری درک زبان حرکت…
blog_2

تفاوت EPSو DPS

سعید نیک اختر

تفاوت EPSو DPS در این مقاله قصد داریم 2 مفهوم مهم بورس که برای فعالین این بازار اهمیت دارد و انها باید در این زمینه اطلاعاتی داشته باشند را توضیح…
blog_3

چگونه تبدیل به یک معامله گر منظم شویم؟

سعید نیک اختر

نظم یک رکن اساسی برای تبدیل شدن به یک معامله گر با سودآوری مستمر است. با این حال، اکثر معامله گران مشتاق هنگام انجام معاملات در بازار خود را ناتوان…
blog_4

ایجاد چارت رنج بار بوسیله اندیکاتور در متاتریدر

فرزاد شیبانی

همانطور که می دانید متاتریدر فقط قابلیت ایجاد چارت بار-زمانی را داراست و نمی توان بصورت پیشفرض از سایر چارت ها استفاده کرد. مجموعه تحلیل بازار بورس و ارز در…

نظرات شما

نظر شما چیست؟ آن را با ما در میان بگذارید!