تیموتی مورگ ؛ افسانه ای در معامله گری


blog_image

هادی دیندار

سه‌شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷

 

تیموتی مورگ در هجدهم ژانویه 1952 در یک خانواده مسیحی سفید پوست آمریکایی بدنیا آمده است.هم اکنون او 61 سال سن دارد و در Prescott   آریزونا زندگی میکند و قبلا در riverwoods , winnteka زندگی میکرده است .گاهی اوقات او را به اسم تیم مورگ هم نام میبرند .او اکنون در آکادمی marketgeometry  به عنوان رییس و موسس مشغول بکار است.

مورگ فارق التحصیل دانشگاه شیکاگو می باشد . اودر سال 1980 ازدواج کرده است و درآمد خود را حدودا 100 تا 150 هزار دلار  اظهار کرده است.
تیموتی مورگ از شاگردان موفق استاد اندروز است که بعد از دکتر اندروز  تلاش زیادی برای معرفی و گسترش  این متد نیوتونی انجام داده اند .مورگ علاوه بر اینکه یک معامله گر بزرگ و موفق میباشد یک  نویسنده ، مدرس و مربی حرفه ای نیز میباشد که نویسنده کتاب های مهمی مثل  " معامله گری با خط میانی " و " نقشه برداری  از بازار " میباشند. در این کتاب ها  سعی در گسترش قانون سوم نیوتن شده است تا معامله گران بتوانند با خطوط میانی دکتر اندروز  و نحوه درست نقشه برداری  از بازار آشنا بشوند . البته سبکی که آقای تیموتی مورگ  استفاده میکنند یک سبک شخصی هست و  سعی شده به شکل ایده آل قانون عمل-عکس العمل  مورد استفاده قرار بگیرد.
پرفسور تیموتی مورگ در این 35 سال معامله گری حرفه ای خود صاحب یک  شرکت خصوصی  مدیریت پول و سرمایه بنام  Blackstone Capital هم میباشد که برای چندین شرکت بزرگ اوراق بهادار  در داخل و خارج آمریکا  مشاوره برای سبد گردانی  انجام میدهند.

در  دهه 1980-1990 موفق به آموزش  معامله گرانی  برای موسسات  بزرگی مثل  jp morgan   و  golden sachs  شده است.  او یکی از  بهترین و بزرگترین معامله گران بازار  ارز که موقعیت های معامله چند ملیارد دلاری  را انجام میدهد .
همانطور که بالا گفته شد  علاوه بر معامله گری حرفه ای خود  یک مربی بسیار حرفه ای است  که توانسته در یک گروه صد نفره از معامله گران موفق CBOT , CME    را آنلاین آموزش دهد.
استاد تیموتی مورگ  سخنران ثابت نمایشگاه ها برتری  است که در حوزه معامله گری در سراسر دنیا برگزار میشود. همیچنین وی  نویسنده مقاله های  مهمی برای وبسایت بزرگ moneyshow  و همچین یک نویسنده ستون ثابت در  msn  است که بصورت هفتگی  در آن مطالب خود را به اشتراک میگذارد .

یکی از معروفترین پیش بینی های مورگ در یکی از نمایشگاه برگزار شده در لاس وگاس آمریکا بود که توانسته بود سقوط شاخص بازار بورس آمریکا را پیش بینی کند . بعد از این  پیش بینی دقیق که اتفاق افتاد توجهات بسیاری را در سراسر دنیا به خود جلب کرد . ( بی جهت نیست که او  را بزرگترین معامله گر فارکس میشناسند ).

مطالب مرتبط

مطالب بیشتری در این زمینه مشاهده نمایید


blog_1

تاثیر سیکل سیارات بر بازارهای مالی

خاطره نیکویی

خورشید به عنوان مرکز منظومه ی شمسی که زمین در آن قرار دارد ،منبع تامین تمام انرژی های ماست.البته خورشید بزرگترین،نورانی ترین و داغ ترین ستاره نیست اما رولر یا…
blog_2

اسیلاتورها

سعید نیک اختر

اسیلاتورها ابزاری هستند که در پایین چارت های مالی مشاهده میشوند و برای تصمیمات معاملاتی به معامله گران کمک های شایانی میدهند. اسیلاتورها ابزاری هستند که به معامله گر این امکان…
blog_3

فوندانسیون معامله (قسمت اول)

فرزاد شیبانی

در این نوشته که شامل 4 بخش میباشد ترجمه مقاله ارزشمند فوندانسیون معامله از شین بلانکنشیپ را خدمت دوستان قرار میدهیم. بخش 1 من قصد دارم تا یک سری درس های  پایه…
blog_4

جملات معامله گران بزرگ

کامران جعفرقلی

این که بگوییم بازار صعودیست یا نزولی از نظر من کاملا بی معناست، بازار تنها یک جهت را دنبال میکند و آن جهت صحیح است. (جس لیومور، ملقب به خرس بزرگ…

نظرات شما

نظر شما چیست؟ آن را با ما در میان بگذارید!