استراتژی سه بعدی نوعی استراتژی برای معامله کردن می باشد. در واقع این روش تحلیلی یکی از قوی ترین متد های معاملاتی حال حاضر در جهان می باشد. در این روش ما به بررسی نقاط احتمالی چرخش و تغییر روند در بازار ها می پردازیم و نقاط پر پتانسیلی را بدست می اوریم که این نقاط از نظر قیمت،زمان و الگو ها (حجم یا اردر فلو و مومنتوم) از قبل آنالیز شده اند و کیفیت معامله ما را بشدت بالا میبرند.

استراتژی سه بعدی
در ویدیوی زیر استاد کامران جعفرقلی به تشریح این استراتژی پرداخته اند.

استراتژی سه بعدی

تصمیم معامله گران

به طور کلی در هر مارکتی که با ثبات به یک سمت حرکت می‌کند ما می‌خواهیم تغییراتی که در این بازار اتفاق می‌افتد را از روی نمودار متوجه شویم اولین چیزی که تغییر در آن ایجاد می‌شود تصمیم معامله‌گران می‌باشد.
این نقطه تصمیم معامله‌گران عوض شده و حالا یا با سیو سود یا با ورود معامله‌گران جدید ما شاهد تغییر در روند هستیم.

زمان

چطور ما می‌توانیم تغییر در تصمیم را از قبل متوجه شویم ؟در اینجا بعد دیگری به آنالیز ما اضافه می‌شود که به آن بعد زمان گفته می‌شود مثل رویدادهای. خاصی که موجب تقاضا برای یک الای خاص یا بازار خاص می‌شود مثل عید در بورس تهران یا جشن‌های هند برای تغییر در بازار طلا

الگو (مومنتوم و اردرفلو)

تا اینجای کار بیشتر شبیه پیشگویی پیش بینی می‌باشد و فکت‌هایی برای معامله به ما نمی‌دهد اما هر تغییری در روند بازار در جریان سفارشات و همچنین مومنتوم حرکتی قیمت قابل مشاهده است عنی ما می‌توانیم با مشاهده اردز فلو یا دیدن یک واگرایی با اسیلاتورهای خاص مثلmacd یا استوکاستیک وارد معاملات خود شویم.
مطالب پیشنهاد شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed