برای یادگیری اصول کار ویلیام دلبرگن همانطور که در مقاله قبلی اشاره شد د از علم منجمی برای محاسبه دوره‌ها استفاده می‌کرد.

دایره زودیاک

یکی از ابزاری که ویلیام دلبرت گن  برای محاسبه دوره ها استفاده می‌کرد دایره زودیاک یا در زبان عربی منطقه البروج می‌باشد.

دایره زودیاک

همانطور که در شکل می‌بینید دایره زودیاک  به ۱۲ قسمت مساوی تقسیم شده که به ترتیب ماه‌های سال می باشد.
دایره زودیاک نمایی دوبعدی از منظومه خورشیدی ماست و این نما برای نشان دادن وقعیت بصری سیاره‌ها در هر لحظه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آنچه که به عنوان پیش بینی روش‌های گن استفاده می‌شد زمین مرکزی یعنی مبتنی بر مرکزیت زمین است به عبارت دیگر عنی زمین ثابت و دیگر سیاره‌ها به دور آن در گردش هستند و زمین در مرکز قرار دارد.
در زیر ام‌های هر ماه هم به لاتین و هم به عربی قابل مشاهده می‌باشد.


علاوه بر ماه‌ها ا از نام‌ها و نمادهای آسمانی مهم همچون خورشید زحل مریخ عطارد زهره ماه اورانوس و یا مشتری استفاده می‌کنیم.
نماد هر کدام از این اجرام آسمانی را هم ی‌توانید در شکل زیر ببینید


حال برای شروع این روش ا می‌توانیم در دایره زودیاک موقعیت اجرام آسمانی و درجه آنها نسبت به زمین را ببینیم برای این منظور ما معمولاً از ک سری نرم‌افزارها یا سایت‌های آنلاین می‌توانیم استفاده کنیم و موقعیت دقیق سیارات و درجه آنها را نسبت به زمین مشاهده کنیم.

همانطور که در ویدیوی آشنایی برای شما نمایش داده شد روابط سیاره‌ای می‌توانند به صورت مقارنه حالت ۶۰ تایی حالت مربعی حالت ۱۲۰ درجه و یا حالت مقابله باشند.

دانلود نرم افزار گن زیلا

شما می‌توانید نمادهای این حالت‌ها را در شکل زیر مشاهده کنید.

چند اصطلاح مهم در آسترولوژی و یادگیری روش های گن

در ادامه شما را با چند حرکت یارات و چند اصطلاح مهم آشنا می‌کنیم

حرکت رجوعی

حرکت رجوعی یا جنبشِ پسرو ( Retrograde Motion) حرکتی است که به علت سرعت زاویه‌ای زیادتر حرکت زمین نسبت به یک سیاره خارجی مانند مشتری و مریخ رخ می‌دهد. برای مریخ این حرکت در انتها به شکل یک گره و برای مشتری در انتها به شکل حرف S می‌شود.

در واقع این سیارات در این حرکت بازگشتی انجام نمی دهند بلکه چون سرعت حرکتشان نسبت به زمین کمتر است از دید ناظر زمینی اینطور بنظر میرسد که این سیارات در حال حرکت به عقبند.

ورود نجومی

به ورود سیاره‌ها به برج‌های زودیاک یا منطقه البروج، ورود نجومی می‌گوییم. یادتان باشد که مدار حرکت سیارات به شکل دایره‌ای نیست و بیضی شکل است و این موضوع باعث می‌شود که مدت زمان طی کردن زاویه ۳۰ درجه در هر برج برای سیارات متفاوت باشد.

میل سماوی


میل سماوی معیاری برای موقعیت شمالی یا جنوبی یک سیاره نسبت به استوای سماوی است سیاره می‌تواند حداکثر ۹۰ درجه بالای استوای سماوی قرار گیرد که آن را ۹۰ درجه شمالی می‌نامیم و می‌نامیم (برای افرادی که در ایالات متحده زندگی می‌کنند)
در مقاله بعد شما را با چند تکنیک عاملاتی و مثال‌های معاملاتی ویلیام دلبرت گن آشنا خواهیم کرد.

مطالب پیشنهاد شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed