در ابتدا شما را به دیدن ویدیوی زیر دعوت میکنیم:

همانطور که در بالا دیدید مهمترین رویداد های هفته گذشته به شرح زیر بودند:

 

ژاپن

در صورتجلسه آخرین نشست سیاست پولی بانک مرکزی ژاپن اعضا توافق کردند که دستیابی پایدار و باثبات به هدف ثبات قیمت، همراه با افزایش دستمزدها، هنوز قابل مشاهده نیست.یکی از اعضا گفت که در شرایط فعلی که دستیابی به هدف 2 درصد غیرقابل پیش بینی است، نمی توان چنین قضاوتی را انجام داد اکثر اعضا گفتند که نیازی به برداشتن گام های اضافی در عملیات YCC نیست زیرا نرخ بازده اوراق قرضه بلند مدت نسبتاً پایدار است

همچنین آقای اوئدا بار دیگر بر مواضع بانک مرکزی ژاپن تاکید کرد و گفت که برای کم کردن سیاست های تسهیلی خود باید شواهد بیشتر از اینکه تورم در بالای 2 درصد تثبیت شده است را دریافت کند.

همچنین به نقل از گزارش تانکان تولید و خدمات ژاپن در ماه نوامبر بهبود می یابند و اعتماد تجاری سازندگان در ماه نوامبر برای اولین بار از +4 در ماه اکتبر به 6+ در ماه آگوست بهبود یافت.
خلق و خوی بخش خدمات از +24 در اکتبر به 27+ در نوامبر (برای دومین ماه) افزایش یافت.

آمریکا

در آمریکا مهم ترین صحبتی که از سوی مقامات بعد از جلسه قبلی فدرال رزرو و آمار ضعیف تر از انتظارات دستمزد بخش غیر کشاورزی مطرح شد، این بود که اعضا ظن به این بردند که لنگر تورم بجای 2 درصد روی 3 درصد نشسته که این برای مقامات فدرال رزرو زیاد قابل قبول نبود.

مثلا صحبت های آقای کاشکاری این گونه بود که متقاعد نشده است که افزایش نرخ های بهره به پایان رسیده است. اگر انقباض سیاست پولی ما کم باشد تورم در یک زمان معقول به 2% بر نمی گردد. نگرانی هایی در مورد افزایش مجدد تورم وجود دارد، این چیزی است که من نگران آن هستم.

برخی از داده‌های قیمت‌ و دستمزد نشان می‌دهند که تورم می‌تواند در جایی بالاتر از 2 درصد باشد و این برای من بسیار نگران‌کننده است.برای تصمیم گیری قاطع در مورد گام های بعدی نرخ بهره به اطلاعات بیشتری نیاز دارم من برای اینکه بگویم در موقعیت خوبی هستیم، آماده نیستم.برای اعلام پیروزی زودهنگام بر تورم بسیار بسیار زود است

فدرال رزرو کار بیشتری برای کنترل تورم دارد برای کاهش تورم باید کار را تمام کرد اقتصاد آمریکا بسیار جلوتر از اقتصادهای خارجی است اقتصاد ثابت کرده است که بسیار مقاوم است، تورم کاهش یافته است. مصرف کنندگان آمریکایی به هزینه خود ادامه می دهند. پیشرفت در تورم و بازار کار، قوی است.

موسسه جی پی مورگان با پیام پاول در این زمینه که باید در مورد تورم اقدامات بیشتری انجام شود، به طور کامل موافق نیست. موسسه JPM معتقد است که با وجود موضع محتاطانه پاول در روز پنجشنبه چرخه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو به پایان رسیده است.

“آقای پاول در سخنرانی روز گذشته : پیشرفتی در زمینه تورم وجود دارد، اما هنوز “راه زیادی در پیش است”
در حالی که بازارهای کار محدود هستند، اما آنها به سمت “تعادل بهتر” حرکت می کنند
رشد اقتصادی قوی است اما انتظار می رود که تعدیل شود”

موسسه JPM : مفهوم آینده نگری این است که تا کنون کاهش بی عیب و نقصی که در تورم شاهد بوده ایم و ممکن است در آینده با دست انداز های کمی مواجه شود.

ما همچنان معتقدیم که فدرال رزرو برای این چرخه کار خود را به پایان رسانده است، اما در سخنرانی امروز باید به این نکته توجه داشت که لفاظی آنها باید تا زمانی که بهبود بیشتری در تورم مشاهده کنند، تند و تیز باقی بماند.

اگر این هفته تورم آمریکا بخصوص تورم خالص کمتر از پیش بینی ها منتشر شود احتمالا دلار یک سیکل نزولی را شروع خواهد کرد که البته بسیار روند های بعدی تورم در ان مهم است.

اروپا

اروپا این هفته خبر خاصی نداشت و همان صحبت های همیشگی از سوی اعضای بانک مرکزی اروپا گفته شد.

سخنان خانم لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا بدین شرح بود که سطح نرخ بهره، اگر به اندازه کافی و طولانی بالا باقی بماند، در بازگشت تورم به هدف کمک می کند. اگر نرخ بهره به اندازه کافی در اوج نگهداری شود، نرخ ها ما را به 2٪ می رساند.

اگر شوک های بزرگ از راه برسد، مسیر پولی باید دوباره بررسی شود. ما واقعاً باید قیمت انرژی را زیر نظر داشته باشیم. نرخ تورم در ماه های آینده افزایش خواهد یافت. ناراحت کننده است که قوانین مالی اتحادیه اروپا هنوز اجرا نشده است. داشتن چارچوب مالی اتحادیه اروپا بسیار مهم است.

نشست دیروز اتحادیه اروپا کمی به من اطمینان داد. بحث در مورد PEPP (سرمایه‌گذاری مجدد خرید دارایی‌ مرتبط با همه‌گیری) باید انجام شود. نباید نرخ تورم 2.9 درصدی را قطعی فرض کنیم.

اخبار مهم این هفته

در زیر اخبار مهم این هفته از سایت فارکس فکتوری را مشاهده میکنید:

اخبار روز دوشنبه 17 نوامبر

اخبار روز سه شنبه 18 نوامبر

 

اخبار روز چهارشنبه 20 نوامبر

اخبار روز پنجشنبه 21 نوامبر

اخبار روز جمعه 22 نوامبر

مطالب پیشنهاد شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed