12 مرحله برای چگونگی ایجاد یک بودجه بندی


ایجاد اولین بودجه شما می تواند بسیارگیج کننده شود. در واقع، تنها 40 درصد از خانواده های آمریکایی دارای بودجه ماهانه هستند. اما این کارارزش تلاش را دارد. توسعه بودجه ای که می توانید در بلند مدت حفظ کنید، قطعا با ایجاد ثروت مرتبط است، در حالی که همزمان به شما کمک می کند تا از بدهی ها خلاص شوید وبرای کاهش هزینه های خود از آن کمک بگیرید.

چند سال پیش اولین بودجۀ من را ساختم،من تقریبا میدانستم که در سال تقریبا چقدر پول در می آورم، اما هرگز هزینه های خود را طبقه بندی نکردم تا بتوانم آنچه را که می توانستم بر اساس یک دوره تکرار بکنم و یا بدانم چقدر پولم را به طور مرتب سرمایه گذاری کنم.

پس از آنکه یک بار یا دوبار حساب چک چک خود را از دست دادم و مجبور شدم چند قبض را با کارت های اعتباری را به خاطر عدم بودجه من پرداخت کنم، تصمیم گرفتم که جدی شوم و بودجه بندی را شروع کنم.

اگر شما برای اولین بار میخواهید بودجه بندی کنید ، در اینجا 12 مرحله برای ایجاد این فرایند توصیه میشود.

  1. تصمیم بگیرید که یک بودجه بندی را شروع کنید

اگر شما در حال خواندن این مقاله هستید، این شانس وجود دارد که شما قبلا تصمیم به شروع بودجه کار داشته اید. تبریک می گویم! برای بسیاری از افراد،از جمله خودم این بخش سخت است. برای ادامه کار ادامه قدمهای مقاله را بخوانید!!!

       ۲- بدانید که چقدر پول دارید!!

اگر شما پس انداز، حساب جاری، حساب های سرمایه گذاری یا سایر ابزارهای مالی داشته باشید، می خواهید بدانید که چه مقدار پول در هر حساب و همچنین نرخ های بهره و هزینه هر یک از آنها وجود دارد. توجه داشته باشید که این اطلاعات در تعیین ارزش خالص خود مهم است و بهترین استفاده از سرمایه خود را در آینده تبدیل خواهد شد. اگر از سرمایه شخصی استفاده می کنید، هنگام ایجاد بودجه خود، این داده ها را به طور خودکار بکشید.

      ۳- بدانید که چقدر درآمد دارید

برای بعضی از مردم، این آسان تر از دیگران است. کسانی که حقوق و دستمزد دارند به راحتی می توانند درآمد ماهیانه خود را پیدا کنند. برای کارکنان ساعتی یا کسانی که در یک کسب و کار کار می کنند که در آن درآمد ممکن است صعودی و غیر قابل پیش بینی باشد، این امر می تواند بسیار مشکل باشد. مهمترین نکته، صرف نظر از نحوه درآمد ماهیانه شما، تعیین میانگین درآمد ماهانه شما است. یک راه خوب برای انجام این کار، اگر شما درآمد نامنظم دریافت می کنید، میانگین 6 تا 12 ماه گذشته از درآمد تکراری است و از این رقم استفاده کنید. اگر می خواهید محافظه کار باشید، می توانید کمترین مبلغ ماهانه ای که در سال گذشته کسب کرده اید انتخاب کنید، که بدترین سناریو را ارائه دهیم.

      ۴-بدانید که چه بدهی هایی دارید

تعيين پرداخت های بدهی ماهانه شما بايد گام بعدی شما باشد. این کار باید نسبتا ساده باشد، تا زمانی که شما در کوتاه مدت از ساختن بدهی های اضافی جلوگیری کرده اید. اگر شما قادر نباشید وابستگی خود را به کارت های اعتباری را نابود کنید، این مشکلی ندارد، زیرا ساختن بودجه به عنوان قدم اول برای اولویت مالی بعدی شما که باید از بدهی مصرف کننده بالا بهره برداری شود، عمل می کند.

برای پیدا کردن آنچه که پرداخت های بدهی ماهانه شما در حال انجام است، مبلغ کل بدهی را در هر حساب بدهی و همچنین حداقل مبلغ ماهانه محاسبه کنید. این شامل وام خودرو، وام های مسکن، بدهی کارت اعتباری، وام های دانشجویی و سایر بدهی هایی است که خانواده شما به صورت ماهیانه پرداخت می کند.این کار برای شما برای اولین بار از چندین آیتم در بودجه خود به شما ارائه می دهد و به شما امکان می دهد ارزش خالص دارایی خود را تعیین کنید.

    ۵-دارایی خالص خود را تعیین کنید

هنگامی که شما می دانید که چقدر پول دارید و چقدر بدهکارید، می توانید به راحتی ارزش خالص خود را تعیین کنید. فقط آنچه را که شما  بدهی دارید از آنچه را که دارید کم کنید و یک عدد را به دست می آورید. این عدد ارزش های مالی شما را به شما می دهد. برای من، این شماره یک باز کننده دیدگاهم بود. وقتی بودجه اول را ساختم، ارزش خالص منفی داشتم. من فرض می کنم این در آمریکا نسبتا رایج است، مخصوصا برای جوانانی که تازه شروع به کار می کنند.

      ۶-تعیین میانگین مخارج ماهانه خود

این می تواند بخش مهمی برای بسیاری از مردم باشد. بهترین راه برای تعیین هزینه های ماهانه شما این است که یک دسته از هزینه های خانوار را برای یک ماه بپردازید. رسید خود را، صورتحسابهای مربوط به ابزار و هر هزینه دیگری که در طول یک ماه به وجود می آید، و این قبض را به دسته بندی تقسیم کنید. دسته ها می توانند به طور کلی یا به طور خاص به عنوانی که شما می خواهید باشند. من دسته های خود را به طور عمومی (خودرو / خانواده) حفظ می کنم، در حالی که شما ممکن است دسته بندی های خاصی از قبیل (ماشین لباسشویی / الکتریکی) را ترجیح بدهید. در هر صورت، ، تا زمانی که میانگین هزینه های هر گروه را تعیین کنید،به خوبی کار می کند.

     ۷-این اطلاعات را در یک دیتا بیس وارد کنید.

اگر قبلا بودجه داشتید، یک دفترچه یادداشت مدرسه قدیمی داشتید. چیزهایی برای بهتر شدن برای همه ی افراد جدید ما تغییر کرده اند. برنامه های نرم افزاری مانند مایکروسافت اکسل و ابزارهای بودجه سازی آنلاین باعث شده است که نتایج چند مرحله اول خود را به دست آورید و یک بودجه بلند مدت قابل تنظیم و پایدار ایجاد کنید. من از مایکروسافت اکسل برای بودجه شخصی خودم استفاده می کنم، زیرا اجازه می دهد انعطاف پذیری بیشترداشته باشیم. با این حال، بسیاری از مردم با سایت های بودجه آنلاین سوگند می خورند، و هر کدام از مسیرهایی که انتخاب می کنید، در نهایت به شما در ایجاد ثروت بیشتر کمک می کند و به شما کمک می کند تا از مشکلات مالی خود جلوگیری کنید.

     ۸- به خط اخر نگاه کنید

پس از وارد کردن تمام اطلاعات فوق، مهم ترین عدد در فرایند بودجه خود را کشف خواهید کرد – خط پایین. این شماره به شما می گوید که آیا هزینه های اضافه یا کم هزینه دارید. در حالت ایده آل، در طول این مرحله متوجه خواهید شد که در معنی زندگی تان زندگی می کنید و حتی ممکن است کمی پول در اخر هرماه برایتان باقی بماند. در قسمت دیگر، شما ممکن است تعیین کنید که شما باید هزینه های ماهانه خود را تنظیم کنید تا در حد درامد خود زندگی کنید.

      ۹- تغییرات و تعدیلات را مطابق با آن انجام دهید.

اگر خط پایین بودجه شما ثابت کرد که درآمد ماهیانه بیشتر از درامد روزانه خود خرج میکنید، به سخت ترین مرحله بروید – کاهش هزینه های ماهانه خود را. در اینجا ما در مقالات بعدی به شما کمک میکنیم که هزینه های ماهانه تکراری خود را کاهش دهید و مرزهای مالی خود را برای برنامه ریزی بودجه شخصی تعیین کنید.

      ۱۰- طبقه بندی ها را بر اساس واقعیات تنظیم کنید.

زندگی پر از شگفتی است. غذا گران تر می شود، قیمت گاز افزایش می یابد، و اجاره می تواند زمانی که شما انتظار آن را ندارید، افزایش یابد. هربار که شما تورم را در دسته بندی های هزینه های خود مشاهده می کنید، کار خود را بالا ببرید و پول بیشتری کسب کنید یا بدتر از آن، ریسک مالی مانند کاهش پرداخت یا از دست دادن شغل را تجربه کنید، باید هزینه های متداول خود را بر اساس واقعیت های جهان اطرافتان تغییر دهید

     ۱۱- ابتدا به خودتان پرداخت کنید!

بسته به جایی که شما در بودجه خود هستید، بر اساس خط پایین خود، ممکن است بخواهید چند عدد خط اضافی را به هزینه های ماهانه اضافه کنید. این ممکن است پراکندگی ماهانه به یک حساب پس اندازباشد. انتقال پول به صرفه جویی و درمان آن به عنوان هزینه های تکراری به شما امکان می دهد تا به آرامی پس انداز خود را بدون احساس به شما تحمیل کنید. شما باید این سپرده ها را از آنچه که در انتهای ماه باقی مانده است، بپردازید.

     ۱۲-پیگیری،نظارت،نظم

نگه داشتن و تنظیم یک بودجه نهایت یک ساعت یا کمی بیشتر در هفته از شما وقت میگیرد،اما در بلند مدت فواید زیادی برای شما دارد.زمانی که شما بودجه دارید میخواهید آن را چک کنید. دیسیپلین و داشتن دانش بودجه برای شما در بلند مدت راحتی زیادی در زندگی مالی و روزهای سخت مالی فراهم میکند.

کلمه پایانی

اگر بودجه ای ندارید، اکنون زمان ایجاد آن است. با پیروی از 12 مرحله ، شما در راه رسیدن به آزادی مالی و ایجاد ثروت برای آینده خواهید بود.


 سعید نیک اختر

برچسب‌ها: آزادی مالی و ایجاد ثروت, ایجاد اولین بودجه, تحلیل بنیادی بازار بورس و ارز, تعیین میانگین مخارج ماهانه, دارایی خالص, دیتا بیس, دیسیپلین, طبقه بندی بر اساس واقعیات
مطالب پیشنهاد شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed