تاثیرات ماه بر ذهن معامله گران در بازارهای مالی


ماه تنها قمر طبیعی سیارهء زمین و پنجمین قمر طبیعی بزرگ در منظومه خورشیدی در میان ۱۷۳ ماه موجود در این منظومه است. 

گرانش(جاذبه) ماه باعث به‌وجود آمدن جزر و مد آب‌های کره زمین می‌شود و گرانش کره ماه هم‌چنین باعث با ثبات ماندن محور گردش زمین به ‌دور خود می‌شود که در صورت عدم وجود ماه، انحراف محوری زمین مرتبا تغییر می‌کرد و این امر باعث آشفته شدن آب و هوا و فصل‌ها در زمین می‌شد. 

مشخصات کلی ماه در بین سایر اجرام فلکی موقعیت خاصی دارد.  به همین جهت غالبا آنرا به عنوان یک سیاره گروه خاکی و مجموعه ماه-زمین را به عنوان یک سیاره دو تایی در نظر می گیرند. 

قدرت جاذبه ی ماه به همان شیوه ایی که باعث وقوع جزر و مد دریاها می شود، روی مایعات درون بدن به ویژه خون تاثیر می گذارد. در واقع ماه کامل باعث افزایش قطر داخلی مویرگها می شود. به این ترتیب خون بهتر جریان می یابد و مواد مغذی لازم برای سلولها بهتر تامین می شود. 

سلامت ذهن بستگی به این دارد که خون در مغز ،بخش های خودکار مغز وپوست سر به خوبی جریان داشته باشد تا مواد مغذی کافی به سلولها برسد.

باید بگوییم که بدن انسان از ۶۰ الی ۸۰ درصد آب تشکیل شده است و امروزه تقریبا همه ی محققان و دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که سلولهای بدن با پدیده ی «میکرو جزر و مد های درونی» مواجه اند که بر اثر قدرت جاذبه ی ماه رخ میدهد و این جزر و مدها در زمانی که قرص ماه کامل است با قدرت بیشتری اتفاق میافتد. 

بر اساس نتایج یک پژوهش آمریکایی که در سال ۱۹۹۵ در دانشگاه نوول اورلئان انجام گرفت، ۸۱ درصد دست اندرکاران سلامت روان بر این باورند که گردش ماه روی رفتار انسانها نیز تاثیر میگذارد.

اثر مغناطیسی ماه زمان ماه کامل در عده ای  می تواند به عنوان یک زمان ناخوشایند احساس شود، که موجب رفتار غیرمتعارف، تنش و یا خستگی می شود.در حالیکه ماه نو می تواند باعث اضطراب کمتر،درصد خلاقیت بالاتر و حس ایجاد فرصت بیشتر گردد.

همانطور که میبینیم زمانهای متفاوت گردش ماه به دور زمین می تواند تاثیرات متفاوتی بر روی بدن انسان و در نتیجه رفتار او داشته باشد.مقدار اضطراب ،تنش و خستگی بر روی میزان خواب انسان تاثیر مستقیم میگذارد و این روند زنجیروار بر تصمیمات سرمایه گذاران که گردانندگان بازارهای مالی هستند اثر میگذارد.با رصد بازارهای جهانی در زمانهای متفاوت گردش ماه به دور زمین،میتوان اثرات این سیاره را مشاهده کرد.


 خاطره نیکویی

برچسب‌ها: اثر مغناطیسی ماه زمان ماه کامل, بازار مالی حرفه ای, تحلیل تکنیکال بازار بورس و ارز, جزر و مد آب‌های کره زمین, گرانش(جاذبه) ماه
مطالب پیشنهاد شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed