ده استراتژی برای مقابله با تاثیر تورم بر دارایی شما


مهمترین مورد ارتباط تورم بر دارایی شما عبارتست از:

فاکتور گیری برای تورم، من واقعابه چقدر پول برای بازنشستگی نیازدارم؟ هدف صرفه جویی شما چیست؟ بسیاری از مردم یک هدف دلخواه( از یک میلیون دلار )برای بازنشستگی تعیین کرده اند. اما زمانی که شما بازنشسته می شوید، 1 میلیون دلار ارزش دارد؟

اگر شما قصد دارید تا در سال 2050 بازنشسته شوید، با نرخ تورم تقریبا 3 درصد در سال اگر به $ 1 میلیون دلاربرسید درواقع توان خرید 325،000 دلار به دلار امروز را دارد. چه مدت 325000 دلار شما را می برد؟ اگر هزینه جاری فعلی شما در حدود 50،000 دلار در سال باشد، میببینید که یک میلیون دلار تنها در حدود 6 سال در بازنشستگی شما به کار می اید، در حالی که شما منابع درآمد اضافی ندارید.

بنابراین، برای جلوگیری از تاثیرات زیان آور تورم بر پس اندازها و تنظیم نمونه کارها برای تورم چه می توان انجام داد؟ برخلاف اعتقادات و عقاید عمومی، ما در مبارزه با نقش تورم نقش قابل توجهی در زندگی ما نداریم. بسیاری از استراتژی ها می توانند به عنوان محافظت در مقابل تورم عمل کنند، اما این تکنیک ها باید به طور استراتژیک و موثر مورد استفاده قرار گیرد تا از مزایای آنها بهره مند شوند.

ده روش بهترین راه برای مبارزه با تورم به شرح زیر است:

۱- پول خود را در طرح های بلند مدت سرمایه گذاری کنید

همه ما دوست داریم که نجات پیدا کنیم. اما وقتی که به سرمایه گذاری های دراز مدت می رسد. گاهی اوقات خرج پول در زمان حال می تواند شما را از تورم در بهره مند کند. به عنوان مثال، بیایید بگوییم شما به دنبال گرفتن وام مسکن برای خرید یک خانه هستید و اقتصاددانان تورم قابل توجهی را طی 50 سال آینده پروژه پیش بینی می کنند. هنگامی که شما در نظر می گیرید می توانید وام مسکن را با خطوط با دلارهایی که حالا کمتر اززمانی که شما خانه را خریدید ارزش دارند، بازپرداخت کنید دراینصورت از تورم به نفع خود استفاده کردید. مناطق دیگری که در آن شما می توانید از تورم استفاده کنید عبارتند از: پروژه های بهبود خانه، هزینه های سرمایه ای برای یک کسب و کار یا سایر سرمایه گذاری های عمده.

۲- سرمایه گذاری بر روی کامودیتی ها (کالا ها)

کالاهایی، مانند نفت، ارزش ذاتی دارند که به تورم مقاوم هستند. بر خلاف پول، کالاها همیشه در تقاضا باقی خواهند ماند و می تواند به عنوان محافظه کاری عالی در برابر تورم عمل کند. با این حال، برای اکثر ما، خرید کالاها در بازار آزاد احتمالا بیش از حد از یک کار فریبنده است. در این مورد، شما می توانید سرمایه گذاری در صندوق های معامله شده مبادلات بر اساس کالاها (ETFs) را سرمایه گذاری کنید. این باعث نقدینگی سهام با قابلیت هدج کردن تورم سرمایه گذاری کالاها می شود. فقط محتاط باشید و مشکلات ETF را در نظر داشته باشید.

۳-سرمایه گذاری روی طلا و فلزات با ارزش

طلا، نقره و دیگر فلزات گرانبها، مانند کالاها، ارزش ذاتی دارند که به آنها اجازه می دهد تا در برابر تورم مصون قرار گیرند. در حقیقت، قبل از حرکت به پول کاغذی، طلا به شکل ترجیحی ارز تبدیل شد. با این حال، حتی فلزات گرانبها هم امکان داشتن حباب های احتمالی هستند.

۴-سرمایه گذاری در املاک

املاک و مستغلات نیز به لحاظ تاریخی یک هدج کننده تورم خود را معرفی میکند. گفته های قدیمی می گوید: “زمین یکی از چیزهایی است که بیشتر از آن ساخته نمی شود.” سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یک دارایی واقعی است. علاوه بر این، اموال اجاره ای، که می تواند به راحتی از طریق Roofstock خریداری شود، می تواند صاحبخانه گزینه ای برای افزایش قیمت اجاره در طول زمان برای همگامی با تورم ارائه دهد. به علاوه، جایگزین دیگری از توانایی فروش دارایی های واقعی در بازار آزاد برای آنچه که به طور معمول به مقدار بازگشتی است که به طور کلی با سرعت تورم و یا پیشی می گیرد، وجود دارد. با این حال، درست مانند فلزات گرانبها، همه ما می دانیم که حباب های املاک و مستغلات هم می توانند وجود داشته باشند.

۵- در نظر گرفتن (TIP) ها

اوراق بهادار محافظت شده از تورم خزانه داری (TIPS) تضمین شده است که سرمایه گذاری اصلی خود را همراه با هر تورم در طول عمر TIPS تضمین کند. اما TIPS فرصت رشد قابل توجه سرمایه را ارائه نمی دهند و بنابراین باید بخش هایی از تخصیص نمونه های سرمایه گذاری شخصی شما را تشکیل دهند.

۶-بازار سهام

اگر چه سرمایه گذاری در اوراق قرضه ممکن است از لحاظ تاریخی حس امن تری را منتقل کند، اما اوراق قرضه به دلیل تورم فراتر نرفته است و در دوره های پرخطر تورم گاهی اوقات خرد شده است. در بلند مدت، تنها منبع بازده تورم، بازار سهام است. سهام از لحاظ تاریخی اوراق قرضه ضعیف را به دلیل توانایی شرکت ها برای تصویب افزایش قیمت ها در کنار مصرف کنندگان، باعث افزایش درآمد و بازدهی برای شرکت و سرمایه گذاران آن شده است.

۷-تعمق سود سهام شرکت ها

تحقیقات جامع توسط جرمی سیگل، اقتصاددان دانشکده تجارت وارتون، نشان می دهد که سهام بزرگ پرداخت شده با تقسیم سود تقریبا 7٪ در سال را در هر دوره بیش از 20 سال از سال 1800 به ارمغان آورده است. اگر شما تحمل ریسک سرمایه گذاری را برای نوسانات و افق زمانی بیش از 20 سال تا زمان بازنشستگی و در نظر گرفتن وجوه پرداخت سود سهام را داشته باشید میتوانید خود را ردر برابر تورم حفظ کنید. تقسیم سود در یک پوشش ریسک در برابرتورم است، زیرا سود سهام معمولا به صورت سالیانه با نرخی که از تورم بالاتر است، افزایش می یابد. این تقریبا تضمین کننده قیمت سهام را با سرعت مشابهی نرخ تورم است، در حالی که در صورت سودآوری، دوباره سرمایه گذاری می شود.

۸- پس انداز بیشتر

واقعیت این است که احتمالا شما برای پرداخت بازنشستگی نیاز بیشتری به پول بیشتری دارید. دو روش برای رسیدن به معیار جدید خود وجود دارد:

۱- صرفه جویی در هزینه بیشتر یا

۲- سرمایه گذاری بیشتر.

۹-سرمایه گذاری بر روی کلکسیون ها

خرید و فروش کلکسیون ها واقعا می تواند بازده های قابلیت تنظیم با تورم را افزایش دهد، در حالی که سرگرم کننده و جذاب هم هست.

۱۰-یک حامی هنر شوید!!

جذابیت استراتژیک عکاسی، نقاشی، مجسمه سازی و دیگر هنرها اغلب می تواند بازده تورم را به دست آورد، هرچند مطمئنا همیشه هم نیست. پیشنهاد من این است که بهترین در هر دو جهان را پیدا کنید، یک قطعه با ارزش از هنرهای زیبا که شما واقعا قدردانی می کنید و عجله ای برای فروش نخواهید داشت را خریداری کنید.این کار هم بمرور زمان سود خود را برای شما به یادگار خواهد گذاشت.


 سعید نیک اختر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed