در این ویدیو می‌خواهیم درباره یکی از مهم‌ترین انواع حرکات قیمت یعنی فشردگی و استراتژی معامله آن یعنی خروج از فشردگی صحبت کنیم .انچه در این مقاله میخوانید

فشردگی چیست؟

فشردگی در اصل به مناطقی در  چارت گفته می‌شود که در آن قیمت در حال ذخیره انرژی برای حرکت اصلی خود دارد. در روش نیوتونی ما اصطلاحاً به این مناطق کویل می‌گوییم.

در روش نیوتنی مهمترین اصلی که ما داریم این است که منتظر شویم تا قیمت به طور صحیح حذف شدگی خارج شده و این می‌تواند یک قانون برای ما باشد تا ما قیمت را از جای درست دنبال کنیم.
همونطور که در ویدیو بالا دیدید مناطقی را ما در چارت داریم که ممکن است خریداران و فروشندگان در آن حد ضررشان روشن شده و ما باید جدا شدگی را در نواحی حساس داشته باشیم و بازار را در فاز داینامیک دنبال کنیم.

در این ویدیو چه میبینیم؟

فشردگی

در بررسی بازار مهم است که بدانیم ساختار بازار استاتیک یا ایستا است یا داینامیک است. به عنوان معامله‌گران بهتر است که در فاز ایستا نظاره‌گر بازار باشیم و در فاز داینامیک در بازار و در جهت آن باشیم. شدگی‌ها یا بیرون زدگی‌ها از خطوط با فرکانس ثابت را ما در متد نیوتونی با استفاده از اسلایدینگ پاراللن مشخص می کنیم. وقتی جدا شدگی یا سپریشن به طور کامل و قابل دیدن اتفاق افتاد ما فشردگی‌های موجود در حرکتی که منجر به شکست سطح شده را مشخص کرده و منتظر بازگشت قیمت به آنها و دیدن واکنش قیمت را در آنها هستیم.

سپس در منطقه فشردگی ما به چیدن ستاپ پرداخته و حد سود و ضرر خود را با توجه به ساختارهای قبلی مشخص می کنیم.
تارگت معمولاً می‌تواند خط میانی یا فشردگی‌های قبلی باشد و حد ضرر بهتر است سقف ماژوری قبلی باشد. در بحث تارگت می‌توانیم مانند روش تکنیکال کلاسیک حرکت ماژوری قبل از فشردگی را به عنوان تارگت در نظر بگیریم یا با استفاده از چنگال اندروز و قوانین آن این تارگت را انتخاب کنیم.
مانند تصویر پایین
حد سود
.البته در ویدیو استاد جعفرقلی در مورد تارگت‌های مختلف این معامله صحبت کردند و بهتر است این بحث را در ویدیو دنبال کنید تا نتیجه بهتری بگیرید
حد سود

در این ویدیو به طور عملی استاد جعفرقلی به شما نحوه استفاده از این قانون ، نحوه چیدن ستاپ و مدیریت معامله را به زیبایی به شما نشان می‌دهد.

مطالب پیشنهاد شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed