ابر کومو، یکی از عجایب تحلیل تکنیکال است که در این نوشتار از یکی از ویژگی های آن استفاده کردیم و با استفاده از آن یک استراتژی معاملاتی ساختیم.

ابتدا شما را دعوت میکنم به دیدن ویدیوی زیر از استاد جعفرقلی که این استراتژی را برای شما شرح داده اند.

 

استراتژی کومو چنگال

در این استراتژی ، ما از بعد زمانی ابر کومو و خطوط چنگال اندروز استفاده میکنیم و اقدام به گرفتن موقعیت میکنیم. به این صورت که ابتدا مطابق تصویر یک چنگال از سه پیوت آخر رسم میکنیم. دقت کنید این سه پیوت تثبیت شده باشند و با استفاده از چشم بطور کامل چرخش را در آن مشاهده کنید.

ابر کومو ـ رسم چنگال

سپس با استفاده از نقاطی که در ابر کومو تغییر رنگ داریم زمان مهم را مشخص کرده و در آن زمان به بررسی رفتار قیمت می پردازیم. مثلا در عکس پایین قیمت در زمان مهمی که از طریق ابر کومو به دست آورده ایم ، از رسیدن به خط میانی ناتوان بوده و احتمالا در این جا قانون هاگوپیان را خواهیم داشت.

ابر کومو ـ موقعیت

سپس به گرفتن موقعیت اقدام کرده و فروش خود را با شکست چنگال با حد ضرر سقف قبلی گرفته و برای حد سود هم یک چنگال جدید رسم کرده و حد سود خود را خط میانی چنگال اول قرار میدهیم.

 

ابر کومو ـ موقعیت فروش

و در ادامه منتظر رفتار قیمت می شویم و در پایان نتجیه کار مطابق عکس زیر است:

ابر کومو ـ نتیجه معامله

در ادامه در ویدیو چند مثال دیگر در مورد این استراتژی آمده که برای بیشتر جا افتادن این استراتژی است که پیشنهاد میکنم ویدیو را بطور کامل و با دقت چند بار مشاهده کنید.

چند نکته در مورد ابر کومو

استراتژی ایچی موکو در واقع ترکیبی از یک سری میانگین متحرک است که در  حالت های مختلف، دوره های مختلف و شیفت های زمانی مختلف می باشند. ابر های کومو در واقع محدوده بین سنکو اسپن ها هستند که به جلوتر از قیمت فعلی شیفت داده شده اند.

بنظر من ناحیه ابر کومو مهم ترین جزء در تحلیل های زمانی استراتژی معاملاتی ایچی موکو می باشد. نکات مهمی در مورد ابرهای کومو هست که پیشنهاد میشود حتما در مورد آنها بیشتر مطالعه کنید.

مقاله زیر از سایت investopedia میتواند برای شناخت بیشتر ایچیموکو برای شما مفید باشد.

مقاله ایچی موکو

برچسب‌ها: استراتژی های معاملاتی
مطالب پیشنهاد شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed