چنگال اندروز یک ابزار جادویی!

در این نوشتار می خواهیم بدانیم که چنگال اندروز چه جور ابزاری است چگونه از آن استفاده می‌کنیم و با کمک آن فریم معاملاتی ایجاد کنیم و به وسیله آن به معاملات ورود و خروج کنیم

دکتر اندروز طی بررسی‌هایی در معاملات و نمودارهای آن زمان به نتیجه رسیدند که خط کانال و کانال کشی در نمودارهای بازار نمی‌تواند رفتار قیمت را فریم‌بندی کند.

در عوض به این نتیجه رسیدند که اگر از سه نقطه پیوت متوالی با رسم خطی که وسط موج آخر را به نقطه اول وصل می‌کند نتیجه بهتری دارد و این خط میتواند رفتار قیمت را در آینده بهتر تشریح بکند.

پس از ترسیم خط میانی ما دو خط به موازات خط میانی از نقطه  دوم و سوم وصل می‌کنیم و به کلیت این ابزار چنگال اندروز می‌گوییم .

ما با استفاده از قوانینی که دکتر اندروز برای این ابزار تعریف کردند میتوانیم رفتار قیمت را در جای جای این ابزار بررسی و تحلیل کنیم پیش‌بینی خوبی از حرکات احتمالی قیمت داشته باشیم.

در واقع ما انتظار داریم که قیمت در داخل چنگال اندروز به صورت ایده‌آل بین باندهای چنگال حرکت کند و نوسانات خود را ایجاد کند

انتظار دوم ما در حرکت ایده آل قیمت این است که خطوط چنگال ما به عنوان مانعی برای ادامه روند و نقاط چرخش احتمالی عمل کند و حمایت و مقاومت داینامیک داشته باشد.

رسیدن قیمت به خط میانی

پولبک کامل
پولبک فیلد شده

در تصاویر بالا دو پولبک مشاهده میشود که در تصویر اول پولبک کامل و تصویر دوم پولبک فیلد شده را مشاهده میکنیم(فیلیر به قانون هاگوپیان مشهور است که مفصل در مورد آن بحث میکنیم)

گسترش امواج در حال حرکت

این قانون حرکت امواج است که ری اکشن ها باید بزرگ شوند تا امواج اکشن و اصلی هم گسترش یابند.

به کمک خط میانی(چنگال اندروز) میتوانیم این گسترش ها را با دقت خوبی محاسبه کنیم .

چنگال اندروز ـ تخلیه انرژی قیمت

قوانین چنگال اندروز

قوانین 5 گانه برای چنگال اندروز  به شرح زیر میباشد:
 

1) قیمت به سمت آخرین خط میانی حرکت کرده و به احتمال فراوان(بیش از 80 درصد مواقع) به آن میرسد.

2)بعد از رسیدن به خط میانی یا با قدرت(گپ) از آن عبور میکند یا میچرخد(تخلیه انرژی میشود)

3)اگر از خط عبور نماید قبل از ادامه حرکت به آن بکتست خواهد کرد.(هر عملی عکس العملی دارد)

4)اگر نتواند به خط میانی برسد حرکتی بزرگتر وشدیدتر بر خلاف جهت خواهد داشت.(قانون هاگوپیان یا فیلیر)

5) قیمت معمولا به خط میانی یا تصاویرش واکنش نشان میدهد و تخلیه انرژی میشود در این صورت تا خط قبل باز میگردد، یا از خط عبور میکند و در این حالت تا خط بعدی پیشروی خواهد داشت.

قانون اول

قانون اول چنگال اندروز همانطور که در بالا اشاره شد میگوید قیمت به احتمال خیلی زیاد به سمت خط میانی خود حرکت میکند. در ویدیوی زیر استاد جعفرقلی به زیبایی این قانون را توضیح داده اند.

قانون اول چنگال اندروز

ویدیوی قانون اول

قانون دوم اندروز

قیمت یا در خط میانی پیووت میسازد(تخلیه انرژی میشود) یا با گپ(زوم) از آن عبور میکند. البته این قانون نیاز به آپدیت داشت چراکه در زمان دکتر اندروز بازارها به شکل الان بصورت 24 ساعته نبودند و استاد جعفرقلی در ویدیوی زیر برای شما این قانون را توضیح داده اند.

ویدیوی قانون دوم اندروز

قانون سوم اندروز

این قانون بیان می دارد اگر از خط عبور نماید قبل از ادامه حرکت به آن بکتست خواهد کرد.(هر عملی عکس العملی دارد) و سپس به سمت خطوط بالایی چنگال حرکت خواهد کرد. یکی از ستاپ های محبوب روش نیوتنی ستاپ معاملاتی لیزی زی می باشد که با استفاده از این قانون چیده شده است. در ویدیوی زیر استاد جعفرقلی این قانون را که یکی از قوانین اصلی چنگال اندروز هستند بطور کامل توضیح داده اند.

ویدیوی قانون سوم اندروز

قانون چهارم اندروز

این قانون بیان میکند اگر نتواند به خط میانی چنگال اندروز ما برسد، احتمالا حرکتی بزرگتر وشدیدتر بر خلاف جهت خواهد داشت.(قانون هاگوپیان یا فیلیر). این قانون یکی از قوانین کاربردی اندروز است که توسط دکتر هاگوپیان که از شاگردان دکتر اندروز بوده بیان شده است. در ویدیو استاد جعفرقلی منطق این قانون را بیان کرده و حالت های مختلف حرکات قیمت را در این حالت بیان میکنند.

قانون چهارم در بازار زیاد اتفاق می افتد و شما میتواند با بکتست تعداد زیادی از این قانون را مشاهده کنید. البته این قانون قانون اول را نقص نمیکند و درواقع مکمل آن است. شما را در ادامه به دیدن ویدیوی قانون چهارم چنگال اندروز دعوت میکنیم.

ویدیوی قانون چهارم چنگال اندروز (هاگوپیان)

قانون پنجم

این قانون بیان میدارد که معمولا قیمت به خط میانی یا تصاویرش واکنش نشان میدهد و تخلیه انرژی میشود در این صورت تا خط قبل باز میگردد، یا از خط عبور میکند و در این حالت تا خط بعدی پیشروی خواهد داشت.

چنگال اندروز قانون پنجم
برچسب‌ها: اکشن ری اکشن, پکیج طلایی مجموعه تحلیل بازار بورس و ارز, تکنیک های معاملاتی دکتر آلن اندروز, چنگال اندری, خط مولتی پیوت لاین, خط میانی اندروز, راجر بابسون, ستاپ پولبک, ستاپ هاگوپیان, قانون عمل عکس العمل
مطالب پیشنهاد شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed